A Lakberendező képzés magas szinten való megvalósításánál a KREA Design Iskola a közel 30 éves felnőtt művészeti oktatásban szerzett tapasztalataira épít. Lakberendezőként magas fokú művészeti, környezetesztétikai, vizuális és szakmai tervezési tudás birtokában, a közvetlen emberi környezetet tudatosan alakítod majd. A képzésben egyedi látásmóddal rendelkező konceptuális tervezővé válsz, aki képes megtervezni a különböző urbánus és vidéki magán életterek komplex bútorozását, és a térben használt anyagok, színek, formák harmonikus látványát.
A képzésben rutint szerzel a különböző lakástípusok funkcionális berendezésére, egyedi stíluskoncepció alapján megtervezed az életterek látványát, textilezését, világítását, dekorációját. A tervekből komplex tervdokumentációt készítesz, amit megtanulsz verbálisan és vizuálisan magas színvonalon prezentálni a megrendelőnek. A dokumentáció tartalmazza a műszaki téri terveket, a 2D és 3D látványterveket, stílus moodboardokat, a konkrét kiviteli bútortablókat, színterveket, anyagválasztásokat és a konszignációs táblázatot. Megismered a stílustrendeket és design tendenciákat, a hazai és nemzetközi design bútorok, textilek, enteriőr dekorációk tervezőit és forgalmazóit, a legújabb hazai és a nemzetközi piacon elérhető innovatív termékeket és technológiákat.
Piacképes portfóliód lehetőséget ad arra, hogy elhelyezkedj belsőépítészeti projektek kivitelezését vállaló design cégeknél, világhírű design termékeket forgalmazó cégeknél. Lehetőséged van önálló tervezőként is dolgozni, különböző design termékeket forgalmazó üzletet nyitni, vagy akár concept store-t is működtetni.
4 félév / 690 - 720 óra
2-3 alkalom/hét (3-6 óra/nap)
Esti - I. képzéstípus
(16:30 - 21:15)
Délutáni/esti - II. képzéstípus
(11:30-16:15 és/vagy 16:30 - 21:15)
Tantermi képzés
Lakberendező középfokú állami bizonyítvány (opcionális), Programkövetelmény száma: 02124001
Magániskolai (nem állami) magyar és angol nyelvű középszintű tanúsítvány
Képzési díj:
460.000 Ft / félév
*az összeg áfamentes
*a félévente fizetendő képzési díj 6-10%-ot emelkedhet
Amennyiben bővebb információra lenne szükséged, keresd fel Liliánát, szakmenedzserünket az alábbi email címen: maros.liliana@kreaiskola.hu
A felvételi vizsgák személyes elbeszélgetésből és a felvételi feladatok prezentációjából vagy egyes szakokon helyben elvégzendő feladatból állnak, amelyek várhatóan szakonként különböző napokon kerülnek majd lebonyolításra. Az adott szak pontos felvételi dátumát érvényes jelentkezés leadása után hamarosan e-mailben küldjük. A szak felvételi feladatairól itt olvashatsz bővebben!
jelentkezemA digitálisan elkészített felvételi feladatokat a felvételi elbeszélgetés előtt 3-5 nappal el kell küldeni az iskolának! A felvételi elbeszélgetés időpontjáról és a felvételi feladatok elküldéséről további információkat a jelentkezés leadását követően küldünk!
A feladatok megoldásához nem szükséges semmilyen előzetes tudás. A felvételi bizottság a jelentkező kreativitására, vizuális látásmódjára és gondolkodására kíváncsi.
A - A design szeretete / Inspiráló design-oldal. Válassz ki 3-5 építészettel, enteriőrrel, formatervezéssel és designtrendekkel kapcsolatos, általad követett Instagram-oldalt, blogot vagy más online felületet, amelynek vizuális tartalmát példamutatónak tartod. Ezek címét tüntesd fel a motivációs levélben.
B - Vizuális élettér & lifestyling. Gyűjts az alább megadott témára képanyagot, azt egészítsd ki szöveggel, majd rendezd az egészet egy egységes vizuális prezentációba. A prezentációt készítheted fotómontázs technikával, de bemutathatod moodboard-ként is.
Moodboard: vizuális ötlettár, mely egy adott koncepció, fogalom mentén gyűjt képeket, színeket, formákat, hangulatokat egy egységet alkotva.
Montázs: képek összeillesztése egy művészi vagy gondolati egységgé.
1. Bemutatkozás - Készíts magadról egy vizuális képet, ahol bemutatod stílusjegyeidet (öltözködés, hajviselet stb.). A bemutatáshoz használhatsz fiktív képeket, a kép utalhat külső és belső tulajdonságokra.
2. Enteriőr - Mutasd be az elképzelt enteriőrödet. Lehetnek kész enteriőrök, de lehetnek külön bútorok és kiegészítők is.
3. Exteriőr - Mutasd be az elképzelt élettered kültéri elemeit, (épületek, utcák, terek, parkok és egyéb exteriőrök). Fiktív városról vagy vidékről készíts gyűjtést.
4. Hobbi - Képpekkel mesélj különleges hobbidról, mivel foglalkozol szabadidődben.
5. Kulturális szokások - Kedvenc könyvek, zenei programok, kedvenc múzeumok, galériák, színdarabok.
6. Gasztronómiai styling - Vizuálisan jelenítsd meg kedvenc ételeidet, kulináris élményeidet, tálálasi módokat, terítékeket, általtad kedvelet éttermek és kávézók hangulatát.
Forrásként szakmai fórumokat használj (folyóiratok, weboldalak, blogok, trendmutató fórumok), illetve inspirálódj a KREA Pinterest oldalán, ahol többek között moodboard-ra és montázsra is találsz példát az ’ENTERIŐR felvételi 2021’ mappában (LINK).
C - Felvételi elbeszélgetés. Kötetlen személyes elbeszélgetés (kb. 15 perc), ahol megismerjük a jelentkező rátermettségét, motiváltságát, kulturális tájékozottságát és érdeklődését. Továbbá együtt kielemezzük a beadott felvételi feladatok megoldásait.
Online jelentkezési lap kitöltése
Érettségi bizonyítvány feltöltése
Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.
Motivációs levél feltöltése
Terjedelme: maximum 2 db A4-es oldal
Tartalma: név és elérhetőségek, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet, a szak választásának indoklása, kedvenc hazai és nemzetközi tervezők, szakmai fórumok és médiumok ismertetése, egyéni jövőkép bemutatása.
Regisztrációs díj + tandíj I. részlet befizetése
Regisztrációs díj: 25 000 Ft
Tandíj I. részlet (helyfoglaló): 100 000 Ft
Bank átutalással
Online fizetéssel (Stripe)
Minden enteriőr képzésünk – Lakberendező, Enteriőr & Event Stylist, Enteriőr Designer - Belsőépítész, Design & Brand menedzser – esetében szeptemberben indul az új évfolyam. Keresztfélévben nem indítunk új csoportot, a beiratkozás és a tanévkezdés minden évben ősszel van. Már elindult évfolyamhoz a tavaszi félévben nem lehet csatlakozni.
A Lakberendező, Enteriőr & Event Stylist, Enteriőr Designer - Belsőépítész képzések esetében heti három nap jelenléti oktatási struktúrában szerveződik az órarend. Ezen heti három nap időbeosztása az Esti - I. képzéstípus esetében mind a három napon 16:30-21:15 közötti idősávra esik, míg a Délutáni/esti - II. képzéstípus esetében a heti három napból két nap 11:30-16:15 között és egy nap 16:30-21:15 között kerülnek megszervezésre az órák. Hogy milyen képzéstípusú csoport(ok) indul(nak) az adott tanévben az a felvételizők igényétől függ.
Sem előzetes tanulmány a területen, sem szakmai tapasztalat nem feltétele a jelentkezésnek, mindenkit az alapoktól indítunk el. Korábbi szakterületi ismeret esetén azonban bizonyos tantárgyakból való felmentés lehetséges, mely egyedi elbírálást igényel.
Minden enteriőr képzésünk – Lakberendező, Enteriőr & Event Stylist, Enteriőr Designer - Belsőépítész, Design & Brand menedzser – személyes jelenlétet igényel, az órák kifejezetten gyakorlatorientáltak. Az iskolánkban megszerezhető ismeretanyagot leghatékonyabban személyesen tudjuk átadni, mely mellett fontosnak tartjuk a személyes jelenlét általi közösségépítést is. Online órákat csak rendkívüli esetben hirdetünk. Hétvégi képzéseink nincsenek. Az oktatás alapvetően hétköznapokon zajlik, azonban egy-egy kivételes esetben (workshop, külsős szakmai program, céglátogatás stb.) előfordulhat hétvégi óra.
Az első 2 félévben van lehetőség átjárni a Lakberendező, az Enteriőr & Event Stylist és az Enteriőr Designer - Belsőépítész képzések között. Váltásra lezárt félév után van lehetőség – tehát félév közben nem lehet váltani, továbbá minden esetben kikérjük a szaktanárok véleményét, hogy ajánlják-e az illetőnek a képzésváltást az iskolai teljesítménye alapján.
A két képzés közötti legmarkánsabb különbség, hogy míg a Lakberendező képzésen a 2 év alatt a résztvevők kizárólag magánéletterek tervezésével foglalkoznak, addig az Enteriőr Designer - Belsőépítész képzésen a magánéletterken túlmenően középületek (úgy mint kulturális közösségi terek, étterem, üzlet- és irodahelyiség, szálloda) tervezésével is megismerkednek hallgatóink a 4 év alatt. Pontosabb információért kérem tekintse meg az online szaktájékoztatónkat.
A két képzés közötti legmarkánsabb különbség, hogy míg a 2 éves Enteriőr & Event Stylist képzésen a résztvevők kizárólag magánéletterek tervezésével foglalkoznak, addig az Enteriőr Designer - Belsőépítész képzésünkön a magánéletterken túlmenően középületek (úgy mint kulturális közösségi terek, étterem, üzlet- és irodahelyiség, szálloda) tervezésével is megismerkednek hallgatóink a 4 év alatt. Az Enteriőr & Event Stylist képzésben résztvevők képzési programja olyan ismereteket tartalmaz szemben a másik képzéssel, mint catering tervezés, arculattervezés, esemény styling, hagyományok és ünnepek feldolgozása és stíluskoncepcióba ültetése, rendezvény menedzsment. Pontosabb információért kérem tekintse meg az online szaktájékoztatónkat.
A két képzés műszaki tudásban ugyanolyan szinten van, magánéletterek tervezésével foglalkoznak a 2 év alatt. Ezen túlmenően azonban az Enteriőr & Event Stylist képzésben résztvevők képzési programja olyan ismeretekkel egészül ki, mint catering tervezés, arculattervezés, esemény styling, hagyományok és ünnepek feldolgozása és stíluskoncepcióba ültetése, rendezvény menedzsment. Pontosabb információért kérem tekintse meg az online szaktájékoztatónkat.
Ismerd meg a KREA magasszintű oktatási módszereit és csatlakozz Te is tehetségeinkhez! Építs ki nívós szakmai kapcsolatokat a tanulmányaid alatt!
jelentkezem