jobbrafel nyíl

divat szak

A KREA 3 illetve 4 éves képzésének célja hogy a hallgatók olyan divatmárkák megalapítására legyenek képesek amely tudatos brandépítésre épül, a kollekcióik megfelelnek a szakma legmagasabb elvárásainak, és up to date kommunikációs stratégiája van. A tematikában nagy hangsúlyt kap a jelmeztervezés, így megállják a helyüket a filmiparban és a show business világában is.

Szeverényi Zsófia
Szuhai Kitti
Vig-Rövid Petra
jobbra nyíl

jobbra nyíl fehér

Szakvezetői hitvallás

idézőjel

Szeretném a progresszív látásmódot a hallgatóimnak átadni a művészet, a design és a divat vonatkozásában, ami elsősorban a kreatív gondolkodásmód, a kreatív kultúra, a múlt és jelen értékeinek tiszteletben tartása mellett, alapvetően egy újító szellemiség irányába mutat. Ennek fókuszában az érték és a minőség hangsúlyára épülő kreatív gondolkodás áll, lehetőséget adva az individuális önkifejezés vizuális megfogalmazására és közvetítésére.

Anda Emília
Szakvezető

RÖVID KURZUST KERESEL?

Fedezd fel rövid kurzusainkat, ahol gyorsan és hatékonyan sajátíthatod el a kreatív területek alapjait. Válaszd ki az érdeklődésedhez közelálló témát és szerezz új készségeket!

Megnézem

Rólunk mondták

A KREA-n tapasztalt szakemberek adták át tudásukat, és mentoráltak odaadóan éveken keresztül. A pozitív élményhez nagyban az is hozzájárult, hogy a tanárok nem egyszerű diákként tekintettek ránk, hanem mint leendő szakemberekre és kollégákra. A KREA-n lehetőségem volt maradandó kapcsolatot létrehozni a többi divatszak diákjaival, ami több munkalehetőséghez és kollaborációhoz vezetett már az iskolás éveim alatt.

Szeverényi Zsófia

Fashion Brand Designer szak

Szerencsém volt olyan emberekkel találkozni, akik alakították és megváltoztatták az életem és szemléletem mind tervezőként és emberileg, amiért végtelenül hálás vagyok. A szakvezetőnk lelkiismeretesen és önzetlenül viszonyult hozzánk. Soha nem hasonlított minket egymáshoz, és segített mindenkinek kibontakozni a saját világában.

Szuhai Kitti

Fashion Brand Designer szak

Gondolataim átadása vizuálisan rengeteget fejlődött. Mind az ezidáig nem létezett rajztudásom, mind a moodboard kreációim stílusai olyan szépen kialakultak, hogy már nem okoz gondot átadni az elképzeléseimet és a papír elé is bátran leülök tervezni. A márkámat érintve kitágult a világ, az iskolában elsajátított anyagmanipulációs kísérletek által. Az új textúrák létrehozása 1-1 anyagból nem csak számomra lett szerelem, hanem követőim is nagyon jól fogadják a fejlődésem, jók a visszajelzések.

Vig-Rövid Petra