A KREA szellemi szabadságot jelentő kreatív színtér, ahol a hallgató:
Magániskolaként több, mint húsz éve egyedülálló független utat jár, trendalakító és trendkövető. Képzései magas színvonalúak függetlenül a képzési időtől.
A felső szintű és mester képzésein a professzionális designerek képzése a cél. Ezentúl lehetőséget ad a kreativitás megtapasztalására rövid kurzusain és középszinten is. A képzés képessé teszi a végzett szakembereket, hogy magas színvonalon gyakorolhassák tevékenységüket, nemzetközi és hazai szinten versenyképesek legyenek
Aktív szerepet tölt be a magyar felsőszíntű művészeti oktatás színesítésében. A konceptuális tervezői szemlélet és a design szellemiség nagy úttörője. Új művészeti és design szakokat alapít meg (többet elsőként) Magyarországon, és ezeknek megalkotja oktatási struktúráját, tematikáját és követelményrendszerét.
Oktatási struktúrája maximálisan alkalmazkodik a művészeti piac szakmai elvárásaihoz, megfelel a nemzetközi tendenciáknak. Folyamatos kapcsolatot tart a szakma aktív designereivel, tervező cégekkel, és a design piac meghatározó cégeivel.
Oktatási stratégiája kiemelten figyelembe veszi a nemzetközi tendenciákat, gyorsan reagál a piaci változásokra. Szem előtt tartja a hallgatói elvárásokat, igy a hallgató egyedi döntése hogy a választott szakot milyen szinten és milyen időintervallumban végzi. Lehetőséget ad szakátjárásra, szakváltásra, szakfúziós képzésen való részvételre.
A tervező képzés design-központú, tudást, kreativitást és reflektív belső értékrendet kiépítő folyamatában kiemelt feladata a konceptuális tervezői szemlélet kialakítása.
Célja, hogy a hallgató egyedi, kulturálisan releváns koncepciót hozzon létre, és azt következetesen alkalmazza a tervezés minden fázisában. A környezetkultúra legmagasabb értékrendjét, modern design szemléletet képviselve alkalmas legyen a globális környezet és vizuális kommunikációs rendszer tervezésére, működtetésére.
A társadalmi fejlődés mozgató ereje az ember tudásában, kreativitásában, értékrendjében rejlik. A KREA kimagasló munkát végzett a design társadalmi felértékelődésében és elfogadtatásában, a magyar öltözködés, környezet és vizuális kultúra színvonalának emelésében.
Az iskola a szakmai, művészeti ismeretek mellett nagy hangsúlyt fektet a magas szintű design műveltség és szellemiség, kortárs művészeti tudás átadására. Figyelmet fordít a kiemelkedő művészi tehetség gondozására, az egyedi sikerek közösségi szinten való elismerésére és megélésére. Tudatosan követi, és felkészül a design trendek, tendenciák kihívásaira.
A szakokon belül választható szakirányokkal és szakspecializációkkal lehetőséget ad a hallgatóknak egyes szakterületekben való elmélyülésre, illetve új specifikus területek megismerésére.
A szakfúziós képzésekkel lehetőséget teremt a hallgatóknak a társszakmákba való betekintésre, a sokoldalú érdeklődéseik kielégítésére. Az alkalmazott látványtervezés, a környezettervezés és vizuális kommunikáció speciális területeire képez szakembereket. A képzés egyedülállóságát a szakok tervezési tematikáinak összehangolása révén, a komplex környezettervező szemlélet kialakítása, és ennek a törekvésnek a következményeképpen, egy koherens szemléletű, összművészeti aspirációjú tervezés megvalósíthatósága adja. Így lehetőség van a szakok együttműködésére, összművészeti projektek kivitelezésére is.
Intézményünk iskolarendszeren kívüli felnőttképzési tevékenységet folytat.
E/2020/000386 nyilvántartási szám alapján felnőttképzési tevékenységünk engedélyezett.
B/2020/000706 nyilvántartási szám alapján felnőttképzési tevékenységünk bejelentés alapján folyik.
Korábbi felnőttképzési rendszerben szerzett engedélyszámunk: E-000458/2014
Államilag elismert szakmai képzések:
Magániskolai képzések:
Minőségpolitikánk az alábbi linken elérhető!