Szerencsésnek mondhatom magam abból a szempontból, hogy elég hamar végig tudtam járni a KREA-n kívüli és belüli is a szakmai ranglétrát, ugyanis a csapatok akikkel és a projektek amiken dolgozhattam elég jó táptalajt adtak ahhoz, hogy viszonylag hamar junior designerből, design director pozícióba küzdjem fel magam, valamint emellett a KREA UX/UI szakvezetője legyek, mint alumni tanulója az iskolának.
Ezek az évek nagyon sok mindenre megtanítottak, de a legfontosabb gondolat amit saját magamévá tettem, hogy nincs olyan, hogy egy designer kész van, és elérte a céljait, ami felett nincs tovább. Mindig annak kell a legfontosabbnak lenni, hogy tanuljunk, fejlődjünk és az elért cél után, rögtön menjünk a következőre. Ebben a szellemiségben alapítottuk meg egy kedves barátommal a saját design stúdiónkat a Duotone-t, ami számomra önmagában egy jelzés arra, hogy soha nincs vége egy szakmai fejlődésnek, maximum új célokat tűzünk ki magunk elé.
Számomra a KREA mindig egy különleges hely lesz a szívemben, mint alumni diák és oktató, viszont minden elfogultság nélkül tudom azt mondani, hogy a KREA egy olyan alkotóközösség, ahol egyszerre találkoznak és dolgoznak együtt napi szinten a szakmában nagyon sokat tapasztalt "vén rókák" és a pályájuk hajnalán lévő rendkívül tehetséges tanulók. Egy ilyen közösségbe bejárva számomra nagyon sokat jelent, hogy átadhatom a saját szakmai tudásom és látásmódomat, ugyanakkor más oktatóktól, de még akár tanulóktól is napi szinten tanulhatok újdonságokat, aminél motiválóbb dolgot keveset tudok elképzelni.
Bár nyilván nem minden projektben sikerül ezt végigvinni (és ez így van jól), de számomra mindig az a legfontosabb, hogy kicsit feszegessük a határokat szakmailag és saját magunkkal kapcsolatban is, és valami olyat alkossunk, amitől akár csak makro szinten is, de más lesz a világ holnap, mint tegnap volt.
Minden új csoport első óráján elmondom tanulóknak, hogy én nem szeretek a nagykönyvből tanítani. Nálam azokat szempontokat, kérdéseket és problémamegoldásokat fogják hallani és úgy, ahogy azt majd valószínűleg gyakorlatban is fogják tapasztalni a jövendő munkahelyeiken. Ilyen szemléletben tanítom a UX-et illetve a gyakorlati tervezési feladatotokat, utóbbi esetben a tanulók örömére vagy bánatára úgy, mintha két kalapot viselve egyszerre lennék a szakmai vezetőjük és a megrendelőjük is egyben, hogy mindkét eshetőségre már az iskola berkein belül felkészüljenek.
Nagyon rövid leszek, két dolgot adnék útravalónak, amik nagyon elcsépeltek, de a szakmai karrierem során a legfontosabb alapokat adták. Az első, hogy sose elégedjenek meg azzal a tudással vagy szinttel, ami van nekik, mindig akarjanak többet, akarjanak tovább fejlődni. A másik egy pragmatikusabb tanácsom, hogy az első perctől építsétek a kapcsolati hálótokat a szakmában, mert a tudás és készségek mellett, ez lesz a másik legfontosabb fegyver az arzenálotokban!