Divatsmink
a képzésről

Ha szeretnél sminkes szakemberként dolgozni magazin- és reklámfotózásokon, divattervezők kampány- és katalógusfotózásain, modellek portfólióin és divatbemutatókon, továbbá szeretnél rendelkezni azzal a tudással, ami a mai reklámfilmek beauty sminkjének elkészítéséhez szükséges, esetleg arra vágysz, hogy egy neves sminkmárka képviselőjévé válj, és magánemberek vagy közszereplők  sminkjeit álmod meg, akkor a divatsmink szakunkon a helyed!

Nézd vissza a rendkívüli helyzet miatt online megtartott smink szakos tájékoztatónkat, amelyet szakvezetőink, Tombor Sarolta és Tégely Laura az otthonukból közvetítettek. A videót az alábbi linken éred el.

Nyilvántartásbavételi szám
Sminkes és szempillaépítő • Intézményi engedélyszám: E/2020/000386 / Képzés KEOR száma: 1012 / Programkövetelmény száma: 10124003
Európai Képesítési Keretrendszer (EKKR) szerint: 4 Magyar Képesítési Keretrendszer (MKKR) szerint: 4 Digitális Kompetencia Keretrendszer szerint: 4 Divatsmink magániskolai magyar és angol nyelvű felső szintű tanúsítvány
Divatsmink alapképzés
Alkalmak
1x2 - 3-6 óra / hét
Időpontok
délután (16.30-21.15), hétvégén (9.00-14.00)
Képzési idő/hét
3 félév
Összes óraszám
800-1000 külsős gyakorlatokkal
Képzési díj
550.000 Ft (áfamentes) /félév. A félévente fizetendő képzési díj a képzés ideje alatt nem változik.
Professzionális divatsmink
Alkalmak
1x2 - 3-6 óra / hét
Időpontok
délután (16.30-21.15), hétvégén (9.00-14.00)
Képzési idő/hét
1 félév
Összes óraszám
Kidolgozás alatt
Képzési díj
Kidolgozás alatt
felvételi követelmények
  • FELVÉTELI KÖVETELMÉNYEK DIVATSMINK KÉPZÉSRE
  • 1. Érettségi bizonyítvány. (Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.)

2. Önéletrajz. Terjedelme: maximum 2 db A4-es oldal.

3. Motivációs levél. Tartalma: személyi adatok, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet, a szak választásának indoklása, kedvenc hazai és nemzetközi sminesek, szakmai fórumok médiumok ismertetése, egyéni jövőkép bemutatása. Terjedelme: maximum 2 db A4-es oldal.Terjedelme: maximum 1 db A4-es oldal, 2-3.000 karaketer.

4. Portfólió (nem kötelező).

5. Kollázs. Készíts hangulat kollázst két témára. Egyrészt a 2020-as divat sminktrendeket felhasználva. Terjedelem: maximum 2 db, minimum A4-es méretben.  Másrészt a négy őselem (tűz, víz, föld, levegő) egyikétől inspirálva. Terjedelem: maximum 1 db, minimum A4-es méretben. Az online jelentkezés miatt ezt digitalizálva kérjük ppt vagy pdf formátumban (lehet scannelve vagy eleve elektronikusan készíteni.)

6. Felvételi elbeszélgetés. Kötetlen személyes elbeszélgetés (max.10–15 perc), ahol megismerjük a jelentkező rátermettségét, motiváltságát, kulturális tájékozottságát és érdeklődését. Ezt a felvételi feladatok közös megtekintése követi.

elméleti és gyakorlati tantárgyak
Művészettörténet