Az illusztrátor a tervezőgrafikus szakma művésze. Benne egyesül a designer és a képzőművész véna, akinek képzeletvilága egy egyedi vizuális stílusban megfogalmazva védjeggyé válik és művésszé avatja az alkotót. Ez az alkotó lehetsz akár Te is, ha a KREA-t választod!
Nézd vissza a 2023/24. tanév online tájékoztatóját, amelyben Nemes Mara igazgatónk, illetve Kathi Zsolt szakvezetőnk részletesen bemutatják neked minden egyes grafikus szakunkat:
Illusztrátorként olyan vizuális szakemberré válhatsz, aki képes a képi ábrázolás sokszínűségével vagy egyedi stílussal komplex illusztrációs feladatok megoldására, integrálva a tervezőgrafikai és tipográfiai és a vizuális kommunikációs ismereteket. Ezért a mesterszintű illusztrátor szak célja, hogy a hallgatók magas színvonalon sajátítsák el a szakmai, vizuális és művészeti ismereteket. Valós tervezői feladatokat modellező tematikánk révén megismerjék az illusztráció különböző ágait, mint a fiction, non fiction silent book, infógrafika, kereskedelmi illusztráció. Kiemelt tervezési témák: a könyv és magazintervezés és illusztrálás, plakáttervezés, az új média (internetes és más elektronikus felületek) vizuális világának kialakítása. A kiemelt témák mellett nagy hangsúlyt kap, az egyedi stílus kialakítását segítő alapozó illetve experimentális illusztrációs gyakorlatok, a storytelling és a stroryboard vizuális viszonya, az animált illusztrációk mind ezek programozási és filmtechnikai háttere. A szakmai tantárgyak mellett magas műveltségre tesznek szert kortárs művészeti ismeretekből, mint kortárs képzőművészet, kortárs grafika, kortárs design. Az elméleti képzés módszertanában kiemelkedő helyet kap az interaktivitás, kiállításlátogatás,szimpóziumok.
Hol tudsz elhelyezkedni, hol lesz rád szükség?
A képzésünk komplexitása lehetővé teszi, hogy elhelyezkedj grafikusként vagy illusztrátorként grafikai stúdiókban, ügynökségeknél, animációs filmiparban, könyvkiadóknál, de dolgozhatsz szabadúszóként is hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. Aktív szereplője lehetsz az autonóm művészeti életnek, egyedi vagy csoportos kiállítások résztvevőjeként szakmai hírnévre is szert tehetsz.
Miért a KREA-t válaszd?
A tematika gyakorlatorientált, a hallgatók a képzés alatt valós piaci modelleken dolgoznak, ennek a módszernek köszönhetően hallgatóink 99%-a rangos cégeknél kap állást a diplomavédés után.
A KREA 1998 óta tervezőgrafika szakon, felsőszintű képzés folytat brand designer és illusztráció szakirányon. Elsőként hozta létre 2016-ban a Brand Designer - Art Director mesterszakot, majd 2020-ban az Illusztrátor mesterszakot. Elsőként alapította meg a 2009-ben az akkor még Web design és új média szakot, majd UI/UX designer képzést és a legmagasabb szinten indítja.
Tanári kara szakmailag elismert, a szakmájukat profi szinten művelő designerekből áll, akik cégvezetőként, art direktorként, UI/UX designerként dolgoznak.
A KREA több magyar reklám- és grafikai ügynökségekkel közös együttműködésben, workshopokat és gyakornoki programokat szervez, így a tanulmányi évek alatt nagy esély van a szakmában való elhelyezkedésre, és szakmai kapcsolatok építésére.
A szakok egymásra épülnek, viszont átjárhatók, illetve lehetőség van kiegészítő modulok felvételére, és arra, hogy a hallgatók megismerjék a szakma sokrétűségét. A KREA számára alapvető fontosságú az oktatás és a szakmai élet szoros összefonódása, ezért lehetőség van találkozni a design szakma legrangosabb képviselőivel, és neves kortárs művészekkel, oktatói minőségben is.
A KREA-s hallgatók rangos pályázatokon vesznek részt, és gyakorló designerek között mérettetik meg magukat. A hallgatók munkái rendszeresen jelennek meg a az Arany Rajszög kiállításain, illetve nagy sikereken értek el pályázatokon, valamint a 2019-ben, majd 2021-ben megrendezett Illusztráció Fesztiválon.
A KREA Design Iskola a magyar felsőoktatás 3 legjobb intézménye közé tartozik, amit a teljesség igénye nélkül az alábbi rangos szakmai díjak, elismerések és megvalósult projektek is igazolnak:
Az Arany Rajzszög Társaság művészeti főiskolák és egyetemek körében kiadott díjai: 2022 Legjobb Diploma Díj – Szép Tamás, 2021 Legjobb Diploma Díj - Rodler Réka, 2021 Legtehetségesebb Pályakezdő Grafikus Díj - Varga Bálint (Alumni), 2020 Legjobb Diploma Díj – Kondor Zóra.
Az alábbi dokumentumok elküldése a titkarsag@kreaiskola.hu címre:
2. Érettségi bizonyítvány. (Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.)
3. Motivációs levél. Tartalma: személyi adatok, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet, a szak választásának indoklása, kedvenc hazai és nemzetközi tervezők, szakmai fórumok és médiumok ismertetése, egyéni jövőkép bemutatása.
Terjedelme: maximum 2db A4-es oldal
4. Regisztrációs díj + tandíj I. részlet (helyfoglaló) befizetése a Művészeti KREA kft. bankszámlaszámára (10405004-50526767-84541002, K&H Bank)
A felvételi feladatokat a felvételi elbeszélgetés előtt 3-5 nappal bedigitalizálva el kell küldeni, valamint a felvételi elbeszélgetésre az eredeti munkákat el kell hozni! A felvételi elbeszélgetés időpontjáról és a felvételi feladatok elküldtéséről további információkat a jelentkezés leadását követően küldünk!
FELADATOK:
1. A Grafikus - Illusztrátor képzésen való részvétel, vagy azzal egyenértékű Grafikus szakmai végzettség.
2. Szakmai portfólió. Válogatás a Művészeti grafikus képzésen készített grafikai munkákból vagy azzal egyenértékű szakmai portfólió.
3. Felvételi elbeszélgetés, ahol a szakmai motiváció és portfólió kerül megvitatásra.
elméleti és gyakorlati tantárgyak
Kortárs design
Kortárs képzőművészet
Illusztrációtörténet
Szakelmélet
Tipográfia
Márkakommunikáció
Szakmai rajz
Programismeret
Kortárs művészeti tendenciák
tervezési tárgyak
Illusztrációs stílusgyakorlatok
Illusztrációtervezés
Figuratervezés
Képgrafika
Fiction & nonfiction silent book
Animáció
Storytelling & storyboard
Könyvillusztráció
Könyvtervezés
Kereskedelmi illusztráció
Plakáttervezés
Arculattervezés
Experimentális tipográfia
Megtetszett a szak?
Jelentkezz hozzánk és kezd el a szakot már a következő félévben!