Diplomamunka 2020 - Kondor Zóra Brand Designer
2020. július. 25.

"Betűre minden embernek szüksége van. A betűk körbevesznek bennünket a mindennapjaink során, a metrón, a hirdetésekben, vagy a jelzőtáblákon. Szerves részét képezik a mindennapjainknak, olyanok mint az lélegzetvétel. Betűkre még a látássérült embereknek is szükségük van." - Kondor Zóra, Brand Designer

Olvasható? Stílusos? Sokoldalú? Belegondolni is szédító, mennyi munka és hány szempont mérlegelése szükséges egy saját betűtípus teljes karakterkészletének megtervezéséhez.  A GODENY betűtípus Kondor Zóra végzős Brand Designer hallgatónk titáni munkájának eredménye.

"Szerettem volna egy olyan betűt, ami szabályos és letisztult, jó arányokkal rendelkezik, és erőssége inkább a használhatóságában érzékelhető semmint erőteljes vonalvezetésében. Inkább az egyensúlyra, a szimmetriára törekszik."

Konzulens: Szegi Amondó

Megtetszett a szak?
Jelentkezz hozzánk és kezd el a szakot már a következő félévben!
Hírlevél
Hogy mindig tudd, mi történik a KREÁ-ban.
FELIRATKOZOM
Social KREA