Fotográfus
a képzésről

Cseréld a hobbifotózást kreatív szakmára! Jelentkezz a KREA fotográfus szakjára, és sajátítsd el a modern fotográfusok legfontosabb készségeit az elméleti, technikai ismeretek és elsősorban a gyakorlati tapasztalatok megszerzésén keresztül! Ismerd meg az olyan különböző fotós műfajokat, mint az építészeti/enteriőrfotó, portré, divat-, reklám és tárgyfotó, majd a konceptuális tervezés segítségével alakítsd ki saját vizuális látásmódodat! Legyél keresett divat-, esemény-, portré-, gasztro- vagy reklámfotós, vagy használd megszerzett tudásodat művészeti alkotásra! A döntés a te kezedben van!

Nézd vissza a rendkívüli helyzet miatt online megtartott fotográfus tájékoztatónkat, amelyet Nemes Mara igazgatónk az otthonából közvetített. A videót az alábbi linken éred el.

Nyilvántartásbavételi szám
Művészeti és médiafotográfus: E-000458/2014/A009 Felnőttképzési nyilvántartásba vételi szám: E-000458/2014
Művészeti és médiafotográfus 54 211 10 OKJ állami és nemzetközi Europass bizonyítvány-kiegészítő
Alkalmak
3x3-6 óra/hét
Időpontok
16.30-21.15/nap
Képzési idő/hét
4 félév
Összes óraszám
Képzési díj
390.000 Ft (áfamentes)/félév A félévente fizetendő képzési díj a képzés ideje alatt nem változik.
felvételi követelmények
  • FELVÉTELI KÖVETELMÉNYEK FOTOGRÁFUS KÉPZÉSRE
  • 1. Érettségi bizonyítvány. (Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.)

2. Egészségügyi alkalmasság. Foglalkozás-egészségügyi engedéllyel rendelkező szakorvos által kiállított egészségügyi alkalmassági igazolás. Az ehhez szükséges űrlap letölthető innen. Elegendő leadni a sikeres felvételi után, a tanév megkezdésekor.

3. Motivációs levél. Tartalma: személyi adatok, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet, a szak választásának indoklása, kedvenc hazai és nemzetközi fotográfusok, példaképek, szakmai fórumok, médiumok ismertetése, egyéni jövőkép bemutatása. Terjedelme: maximum 2db A4-es oldal.

4. Portfólió. Legalább 25 oldalból álló prezentáció készítése saját fényképekből. A válogatásba szabadon választott, kötetlen műfajú és technikájú fotókat várunk. A fényképeknél minden esetben fel kell tüntetni a készítés helyét, idejét, a választott műfajt, illetve a technikát. A prezentáció kiterjesztése.ppt vagy .pdf fájl legyen.

5. Kint a bent – bent a kint – 4-6 képből álló fotósorozat készítése, amely bemutatja a COVID-19 járvány miatt kialakult karanténhelyzetet a Te életedben. Mit látsz az ablakodból? Milyen a szobád, ahol dolgozol/tanulsz? Van-e kerted, erkélyed?   Amennyiben nem home office-ban vagy, milyen a munkahelyed a járvány alatt? Mutasd be ezeket a hétköznapi tereket, tárgyakat minél kreatívabb formában! A képeid között szerepeljen 1 db. Vanitas-csendélet is! A prezentáció formája .ppt vagy .pdf fájl legyen. (Ha a felvételi feladatod a járványhelyzet lezárta után készül, azt mutasd be, milyen hatással volt mindez az életedre, milyen volt a karantén!)

5. Felvételi elbeszélgetés. - Kötetlen személyes elbeszélgetés (max.10–15 perc), ahol megismerjük a jelentkező rátermettségét, motiváltságát, kulturális tájékozottságát és érdeklődését. Ezt a felvételi feladatok közös megtekintése követi.

elméleti és gyakorlati tantárgyak
Művészettörténet
Fotótörténet
Kortárs fotó