A Lakberendező képzés magas szinten való megvalósításánál a KREA Design Iskola a 25 éves felnőtt művészeti oktatásban szerzett tapasztalataira épít.
A Lakberendezők magas fokú művészeti, környezetesztétikai, vizuális, és szakmai tervezési tudás birtokában, a közvetlen emberi környezetet alakítják. A KREA olyan lakberendezőket képez, akik egyedi látásmóddal rendelkező tervezőkké válnak. Komplett tér- és stíluskoncepció birtokában képesek lesznek megtervezni a különböző magán életterek komplex bútorozását, és a térben használt anyagok, színek, formák harmonikus látványát.
1. Érettségi bizonyítvány. (Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.)
2. Motivációs levél. Tartalma: személyes adatok, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet. A motivációs levél központjában a képzés választásának indoklása áll, kiegészítve a szak(ma) iránti érdeklődés rövid ismertetésével. Ezen kívül itt kell feltüntetni 2. pontban részletezett inspiráló oldalakat is. Terjedelme: maximum 2 db A/4-es oldal.
3. A design szeretete / Inspiráló design-oldal. Válassz ki 3-5 építészettel, enteriőrrel, formatervezéssel és designtrendekkel kapcsolatos, általad követett Instagram-oldalt, blogot vagy más online felületet, amelynek vizuális tartalmát példamutatónak tartod! Ezek címét tüntesd fel a motivációs levélben!
4. Vizuális élettér & life styling. Alkoss meg egy számodra ideális városi vagy vidéki életteret és életstílust: gyűjts a megadott témára képanyagot, azt egészítsd ki szöveggel, majd rendezd az egészet egy egységes vizuális prezentációba! A prezentációt készítheted fotómontázs technikával, de bemutathatod moodboardként is.
Moodboard: vizuális ötlettár, mely egy adott koncepció, fogalom mentén gyűjt képeket, színeket, formákat, hangulatokat egy egységet alkotva.
Montázs: képek összeillesztése egy művészi vagy gondolati egységgé.
Témakörök, amelyekre térj ki:
1. Bemutatkozás. Készíts magadról egy vizuális képet, ahol bemutatod stílusjegyeidet (öltözködés, hajviselet stb.). A bemutatáshoz használhatsz fiktív képeket, a kép utalhat külső és belső tulajdonságokra.
2. Mutasd be az elképzelt élettered kültéri elemeit, (épületek, utcák, terek, parkok és egyéb exteriőrök). Fiktív városról vagy vidékről készíts gyűjtést.
3. Mutasd be az elképzelt enteriőröket. Lehetnek kész enteriőrök, de lehetnek külön bútorok és kiegészítők is.
4. Mutasd be különleges hobbidat.
5. Mutasd be étkezési szokásaidat.
6. Kulturális szokások: kedvenc könyvek, zenei programok, kedvenc múzeumok, galériák.
Forrásként szakmai fórumokat használj (folyóiratok, weboldalak, blogok, trendmutató fórumok), illetve inspirálódj a KREA Pinterest oldalán, ahol többek között moodboardra és montázsra is találsz példát az ’ENTERIŐR felvételi 2020’ mappában (https://pin.it/7cN8C9G).
5. Felvételi elbeszélgetés. Kötetlen személyes elbeszélgetés (max.10–15 perc), ahol megismerjük a jelentkező rátermettségét, motiváltságát, kulturális tájékozottságát és érdeklődését. Továbbá együtt kielemezzük a beadott felvételi feladatok megoldásait.
ALÁBBIAK NEM KÖTELEZŐ ANYAGOK
5. Rajzmappa bemutatása. Tartalma: kockológia, natura, drapériarajz, alakrajz, portré szabad összeállításban. Mennyisége: 15-20 db rajz.
6. Szakmai portfólió.