KREA » Oktatás » Képzések » Lakberendező

Lakberendező

Lakberendező 55 211 06 OKJ állami bizonyítvány és EUROPASS állami bizonyítvány (2 félév) előfeltétel: dekoratőr OKJ állami bizonyítvány (4 félév)

A Lakberendezők magas fokú művészeti, környezetesztétikai, vizuális, és szakmai tervezési tudás birtokában, a közvetlen emberi környezetet alakítják.
A Krea olyan Lakberendezőket képez, akik egyedi látásmóddal rendelkező tervezők lesznek. Tér- és stíluskoncepció által, megtervezik a különböző magán életterek komplex bútorozását, és a térben használt anyagok, színek, formák harmonikus látványát.
A Lakberendező képzésben résztvevő képes lesz a különböző lakástípusok funkcionális berendezésére, beépített bútorok és kisbútorok tervezésére. Az aktuális trendeknek megfelelő egyedi stíluskoncepciója alapján megtervezi az életterek látványát, textilezését,világítását, dekorációját, a megrendelő igényeinek maximális figyelembevételével. Képes lesz terveiből komplex tervdokumentációt készíteni és prezentálni, műszaki rajzokkal látványrajzokkal, színtervekkel, és stíluskollázsokkal illusztrálva. Ismerni fogja a bútorok, textiliák, világítástechnikai cikkek és egyéb kiegészítők forgalmazóit, termékeit, az aktuális stílustrendeket, designtendenciákat, a design bútorok, tárgyak tervezőit. Képes lesz szaktanácsadásra, kapcsolatot tartani és együttműködni társtervezőkkel, szakipari emberekkel.

Nemes Mária, igazgató

Intézményünk nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a végzett hallgató ismerje a kortárs művészeti szféra szereplőit, és működését, ismerje a művészeti vállalkozások aktuális gazdasági és jogi feltételeit. Képes legye saját vállalkozást működtetni, tudatosan használja a vállalkozás sikeréhez szükséges marketing és kommunikációs eszközöket.
Fontosnak tartjuk, hogy alkalmas legyen idegen és magyar nyelvű állásinterjún eredményesen részt venni. Tudjon idegen és magyar nyelven - személyes és szakmai vonatkozást is beleértve - bemutatkozni, a munkavállaláshoz kapcsolódóan önéletrajzot és motivációs levelet írni, illetve munkaszerződést, munkahelyi leírást értelmezni.

Kortárs építészet Kortárs design Művészettörténet Bútorstílustörténet Épület-szerkezettan Épületgépészettan Tértan, műszaki rajz Anyagismeret Tervezés szakelmélet Lakberendezési ismeretek Kereskedelmi és vállalkozási ismeretek Mintatervezés Szakgrafika, Térábrázolás Vizuális kommunikáció Rajz Színtan Belsőépítészeti tervezés Stílustervezés Textiltervezés
Oktatási alkalmak / (/hét) Oktatási időpontok / (/nap) Képzési idő / (félév) Óraszám / (összes óraszám) Képzési díj / (félév)
*intenzív 4x3-6 9.00-13.45 vagy 16.30-21.15 2 624 óra 350.000 Ft (áfamentes)
3x3-6 16.30-21.15 2 546 óra 260.000 Ft (áfamentes)

Magyarázat, rövidítések
* intenzív képzésre kizárólag kötetlen munkaidőben dolgozók, diákok jelentkezhetnek, mivel az órák, órarend szerint délelőtt és/vagy délután is zajlanak

A Felvételi követelményrendszer az alábbi linken elérhető!
Más dekoratőr képzést nyújtó iskolában végzett diákoknak is lehetőséget biztosítunk továbbtanulásra. Amennyiben a jelentkező színvonalas szakmai portfóliója megfelel a felvételi elbeszélgetésen, valamint dekoratőr OKJ végzettséggel rendelkezik, felvételt nyer a lakberendező képzésre.
Az oktatásban és a diákok feladatai során együttműködő partnereink, gyakorlati műhelyek, leendő tervezőink referenciái:

Hannabi
CODE bemutatóterem