Kreáról

A KREA oktatási filozófiájának középpontjában a kortárs szellemiségű művészképzés és a professzionális szakemberképzés áll. Innovatív oktatási programja a konceptuális tervezői gondolkodás elsajátítását helyezi előtérbe.  Tematikái, tananyagai az országban egyedülállóak, az aktuális trendek és piaci elvárások figyelembevételével kerülnek kidolgozásra. Egyéni látásmóddal bíró, trend- és stílusteremtő, a design szcénában hazai és nemzetközi szinten egyaránt érvényesülni képes, kreatív szakemberekké válnak hallgatói.

• Piacképes szakmai tudást.
  • Konceptuális tervezői gondolkodásmódot.
  • Kreatív alkotói készséget.
  • Minőségi szakmai portfóliót.
  • Aktív és elismert designerekből álló tanári csapatot.
  • Valós vagy piaci szituációkat modellező tervezési feladatokat.
  • Lehetőséget a kapcsolatépítésre.
  • Jártasságot kortárs művészeti műfajokban.
  • Szakok közötti együttműködési lehetőségeket.
  • Angol-magyar nyelvű tanúsítványt, OKJ állami bizonyítványt.
  • Jól megközelíthető oktatási helyszínt.

A hazai alkalmazott művészeti oktatásban iskolánk elsőként alapított meg olyan művészeti képzéseket - enteriőrtervezés, stylist, tervezőoperátor, smink- és öltözködéskultúra, webdesign -, amelyek oktatási tematikája és követelményrendszere azt megelőzően még nem volt kidolgozva hazánkban. A KREA Kortárs Művészeti Iskola a látványtervezés, a vizuális kommunikáció és a divat speciális területeire képez szakembereket.

A képzéseken olyan szakemberek képzése a cél, akik a design-központú tervezői gondolkodással, mint egyetemes érvényű formaalkotói értékrenddel bírnak, és magas fokú művészeti, környezetesztétikai, vizuális, és szakmai tervezési tudás birtokában a közvetlen emberi környezetet alakítják, nemzetközi színvonalon. Végzett designereink többek között képesek megtervezni a mindennapi élet tereit, a legkülönbözőbb enteriőrök látványát, öltözékeket, személyi- és cégarculatot, csomagolást, kiadványokat.