Divat- és stílustervező
a képzésről

A három éves művészeti OKJ képzés keretében a hallgatók megismerik és elsajátítják a KREA oktatási programját meghatározó koncepció és kollekció központú tervezői szemléletet, megalapozzák és elmélyítik művészet- és viselettörténeti, szaktörténeti és szakelméleti tudásukat. Oktatóink az ország vezető divattervezői és magasan kvalifikált divatszakemberei közül kerülnek ki. A divat- és stílustervező képzés szakvezetői Anda Emília /ANDA/, Godena-Juhász Attila és Tóth András /USE UNUSED/ fashion designerek kiemelkedő hazai divatmárkák alapítói.  A tervező tanárok különös hangsúlyt fektetnek a leendő tervezők saját személyes stílusának felfedezésére és egyéni látásmódjuk kibontakoztatására. Kis létszámú, gyakorlat-központú órák keretében nyílik lehetőség az egyéni készségek fejlesztésére. Szakmai reputációnk hátterében tematikánk magas színvonala, és a képzésben résztvevők szakmai portfóliói és referenciái állnak.

Nyilvántartásbavételi szám
Divat- és stílustervező: E-000458/2014/A002
Divat- és stílustervező 54 211 02 OKJ állami bizonyítvány és EUROPASS
Alkalmak
3-4x6-9 óra /hét
Időpontok
14.00 és/vagy 16.30-21.15/nap
Képzési idő/hét
6 félév
Összes óraszám
Képzési díj
420.000 Ft (áfamentes)/félév A félévente fizetendő képzési díj a képzés ideje alatt nem változik.
felvételi követelmények
  • FELVÉTELI KÖVETELMÉNYEK A DIVAT- ÉS STÍLUSTERVEZŐ KÉPZÉSRE
  • 1. Érettségi bizonyítvány.

2. Egészségügyi alkalmasság. Foglalkozás egészségügyi engedéllyel rendelkező szakorvos által kiállított egészségügyi alkalmassági igazolás.

3. Motivációs levél. Tartalma: személyi adatok, iskolai tanulmányok, esetleges szakmai előélet, a szak választásának indoklása, kedvenc hazai és nemzetközi tervezők, szakmai fórumok médiumok ismertetése, egyéni jövőkép bemutatása. Terjedelme: maximum 2 db A4-es oldal.

4. Egy hetem: vizuális napló. A hétköznapjaidat meghatározó élményektől, hangulatoktól inspirálva készíts sketchbookot (vizuális naplót). Jelenítsd meg azokat a számodra fontos inspirációs forrásokat, melyekből ihletet merítesz, feltöltődsz. Készíts fotókat (akár saját telefonoddal) a hétköznapi élethelyzetekről, helyszínekről. Saját öltözékekkel, ruhavázlatokkal, vagy streetstyle fotókkal is gazdagíthatod naplódat. Fotóidat kiegészítheted idézetekkel, jegyzetekkel, személyes gondolatokkal.   A képeket rendezd naplóba, vagy készíts sketchbookot (vázlatfüzetet). A vizuális napló készítésének és bemutatásának célja, hogy megismertesd velünk a vizuális látásmódodat, kreatív gondolkodásodat. Formátum: Vázlatfüzet, napló, könyv vagy mappába rendezet különálló lapok. Terjedelme: minimum 20 oldal. Méret: maximum A/3-as méretben. Készülhet kézi vagy számítógépes, esetleg vegyes technikával.

5. Moodboard: Készíts inspirációs tablókat (moodboard) a következő szabadon választható témakörökből: kedvenc divattervező, aktuális trendek, kedvenc XX. századi divattörténeti korszak vagy stílus bemutatása.  Terjedelme: max. 5 db tábla, A3 méretben. A feladat célja az inspirációs források feldolgozásának bemutatása, melyen keresztül megismerhetjük saját személyes stílusodat, ízlésvilágodat.

Leadás időpontja: a felvételi napja, melynek pontos időpontjáról, a jelentkezés után e-mailen értesítünk.

Felvételi vizsga:

6. Gyakorlati feladat:

a helyszínen adott alapanyagokból (papír, molinó) szabóbabán hozz létre egy hétköznapi vagy alkalmi ruhadarabot. A szükséges eszközöket hozd magaddal (varrótű, olló, centi, kréta, gombostű). Rendelkezésre álló idő: 2 óra

7. Felvételi elbeszélgetés. A vizuális napló, moodboardok és a helyben készített gyakorlati feladat bemutatása.

ALÁBBIAK NEM KÖTELEZŐ ANYAGOK

8. Rajzmappa bemutatása. Tartalma: kockológia, natura, drapériarajz, alakrajz, portré szabad összeállításban. Mennyisége: 15-20 db rajz.

9. Szakmai portfólió: Divatrajzok, ruhatervek, vázlatfüzet. Mennyisége: max. 10 terv.

10. Saját készítésű öltözékek, személyesen vagy fotón bemutatva. Mennyisége: max. 3 öltözék.

elméleti és gyakorlati tantárgyak
Rajz